GYÖNGYVARÁZS MASSZÁZSSTÚDIÓ

Masszázs - Érintésterápia - Tanácsadás

Svédmasszázs

 

 

 

 

 

 

 

 Egy kis történelem

 

 

A masszázs egészségjavító hatását az emberiség ősidők óta ismeri. Irodalma Európában és Ázsiában is több ezer éves múltra tekint vissza. Pehr Henrik Ling svéd vívómester (1776–1839) rendszerezte a fogásokat és a masszázst tornagyakorlatokkal kombinálta. Foglalkozott a masszázs hatásaival és javallataival is. Ling volt az, aki Stockholmban 1813-ban megalapította a központi Gyógytorna és Masszázsintézetet. Érdekességként jegyzem meg, hogy a svédmasszázs az amerikai importjával sajnálatos módon a klubokban honosodott meg, ezzel nagyot vesztve morális értékéből. Ez az oka annak, hogy a 20. századi Európában kerülik a svéd masszázs megnevezést. Komoly intézmények szívesebben csak a "klasszikus masszázs" megnevezést használják.

 

1867-ben a holland Mezger adott ki egy összefoglaló munkát az addigi tapasztalatokról és tőle ered a svéd masszázs elnevezés. A masszázs élettani hatásait, alapjait több neves orvos is vizsgálta. A svédmasszázs fogásait egy berlini ortopédus, Albert Hoffa (1859–1907) a 19. század végén fejlesztette a ma ismert formára. A mozgásszervi panaszokra kifejlesztett fogásokat passzív ízületi kimozgatásokkal kombinálta.

 

 

Masszázsfogások

 

 

A svédmasszázs elején fontos a pszichés kapcsolatteremtés a pácienssel. A simító mozdulatokkal nyugtató hatást érünk el, ugyanakkor ez egyfajta bemelegítés is. A simítások lehetnek felületesek, majd egyre mélyebbek, ennek köszönhetően képesek vagyunk a bőr alatti kötőszövetekben lévő folyadékot elmozdítani, ezzel segítjük felszívódását.

 

 

A svédmasszázsban a következő fogás a dörzsölés, amely közben vérbőség keletkezik, valamint így távolítjuk el az elhalt hámsejteket. Ezáltal fokozódik a mélyebben fekvő bőrsejtek termelődése, ami hozzájárul a bőr természetes rugalmasságának megőrzéséhez. Ezzel a fogással megszüntethetjük a fájdalmas izomcsomókat és feloldjuk a letapadásokat. A feszülések megszűnése után testileg, lelkileg is megkönnyebbülünk, jobban érezhetjük magunkat. Ez a nyugtató hatás egész közérzetünkre pozitív hatással van.

 

 

gyúrással a mélyebben letapadt izmokat is fellazíthatjuk és fokozzuk a vérkeringést. A svédmasszázsban ezzel a fogással az izomtónust is fokozhatjuk. Aktiváljuk a nyirokkeringést, amellyel erősen hozzájárulunk a test méregtelenítéséhez és az anyagcsere-folyamatok harmonizálásához.

 

 

Az ütögetés, vágás és paskolás élénkíti a bőr vérellátását. Amennyiben a mellkason alkalmazzuk, a váladék kiürítését segíti elő.

 

 

Az utolsó fogástípust a svédmasszázsban vibrációnak, más néven rezegtetésnek hívjuk. A tenyerünkkel rezegtetjük a legyúrt testrészeket, ezzel nyugtatjuk testet és levezethetjük a masszázst.

 

 

Hatásmechanizmus

 

 

A svédmasszázs nemcsak a testre hat. Ezzel a kezeléssel megszüntethetjük a problémáink okozta stresszes, feszült állapotot. Visszanyerhetjük testünk rugalmasságát, ellenálló-képességét, ami a szellemünkre is azonos hatással van. Segítségével hatást fejthetünk ki az idegrendszerre.

 

 

Javallatok

 

 

A svédmasszázs fogásainak alkalmazása frissességet eredményez, csökkenti a fáradtságérzetet. A nyugtató hatású fogások ugyanakkor megteremtik a pihentető alváshoz szükséges feltételeket. Mindenki könnyebben kezdi a napot, ha nyugodtan aludt és kipihente magát. Egy jó kezdet után pedig jöhet a még jobb folytatás!

 

 

Ellenjavallatok

 

 

  • Akut gyulladás, lázas állapot
  • Kiterjedt, nedvedző, fekélyes bőrelváltozás
  • Fertőző betegség (bőrgomba, TBC, himlők)
  • Rosszindulatú daganat, közvetlenül műtét után
  • Menstruáció (az elsõ 2 napon),  terhesség
  • Elzáródás (pl.: érszükület, visszér, trombózis)
  • Fokozott vérzékenység, haematóma (vérömleny) 
  • Pszichiátriai esetek (skrizofrénia, epilepszia, klausztrofóbia)
  • Cukorbetegség elõrehaladott állapota (pl.: fekélyes alsó végtag, zöldhályog) 
  • Magas vérnyomás, súlyos szívbetegségek (pl.: peacemaker), érelmeszesedés előrehaladott állapota
  • Csonttörések, csontritkulás előrehaladott állapota, izületi instabilitás

 

 

 

Bejelentkezés:

 

 

 

06-20-531-19-18



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 23
Tegnapi: 15
Heti: 110
Havi: 313
Össz.: 83 443

Látogatottság növelés
Oldal: Svédmasszázs
GYÖNGYVARÁZS MASSZÁZSSTÚDIÓ - © 2008 - 2024 - gyongyvarazsstudio.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »